8.7
  • hotel stars
  • hotel stars
  • hotel stars

Het Witte Huis

Aanbiedingen doorzoeken


Informatie over de accommodatie


Het Witte Huis Olterterp is een charmant boutiquehotel gelegen in het landelijke dorpje Olterterp, in de provincie Friesland. De accommodatie bevindt zich op korte afstand van Drachten, waardoor het hotel goed bereikbaar is via de snelweg en het openbaar vervoer. De ligging in het groene Friese landschap maakt het een aantrekkelijke uitvalsbasis voor natuurliefhebbers en rustzoekers. In de nabije omgeving zijn enkele van de bekendste bezienswaardigheden van Friesland te vinden, zoals het Nationaal Park De Alde Feanen, waar bezoekers kunnen genieten van uitgestrekte wateren en wandelroutes. Ook het nabijgelegen Museum Belvédère in Heerenveen, dat moderne kunst tentoonstelt, is eenvoudig te bereiken. De ambiance van Het Witte Huis Olterterp is klassiek en landelijk, met een rustige en ontspannen sfeer. Dankzij de ligging aan de rand van het dorp en de nabijheid van natuurgebieden, biedt het hotel een gevoel van ruimte en privacy, terwijl het toch op korte rijafstand van grotere steden ligt.

De kamers van Het Witte Huis Olterterp zijn comfortabel ingericht en bieden uitzicht op het omliggende groen. Elke kamer beschikt over moderne voorzieningen zoals gratis wifi, een flatscreen-tv en een eigen badkamer. De inrichting is sfeervol en sluit aan bij het landelijke karakter van het hotel, met warme kleuren en natuurlijke materialen. Gasten kunnen rekenen op een goede nachtrust dankzij de rustige ligging en de comfortabele bedden. Naast de kamers biedt het hotel diverse algemene faciliteiten, waaronder een gezellige lounge en een terras in de tuin waar gasten kunnen ontspannen. Voor zakelijke reizigers zijn er vergaderruimtes beschikbaar, terwijl gezinnen profiteren van de ruime familiekamers. Parkeren is mogelijk op het eigen terrein van het hotel, wat het verblijf extra praktisch maakt voor gasten die met de auto komen.

De service in Het Witte Huis Olterterp is persoonlijk en gastvrij, met aandacht voor de wensen van elke gast. Het ontbijt wordt dagelijks geserveerd in de lichte ontbijtruimte en bestaat uit een gevarieerd aanbod van verse producten. Voor lunch en diner kunnen gasten terecht in het eigen restaurant van het hotel, waar een menu met regionale en seizoensgebonden gerechten wordt aangeboden in een sfeervolle setting. In de directe omgeving zijn daarnaast enkele eetgelegenheden te vinden, waaronder restaurants met een Friese keuken. Het Witte Huis Olterterp onderscheidt zich door de historische uitstraling van het pand, de rustige ligging te midden van de natuur en de kleinschalige opzet. Het hotel is geschikt voor zowel romantische uitjes als voor gezinnen en zakelijke reizigers die op zoek zijn naar een ontspannen verblijf in Friesland.



Faciliteiten in Het Witte Huis

Eten en drinken
  • Bar
  • Restaurant
Service
  • Bagage-opslag
Badkamer
  • Bad of douche
  • Douche
  • Haardroger
  • Inloopdouche
  • WC
Slaapkamer
  • Balkon of Terras
  • Bureau
  • Eigen badkamer
  • Flatscreen televisie
  • Strijkvoorzieningen
  • Telefoon
  • Ventilator
  • Vloerbedekking
Woon gedeelte
  • Verwarming
Internet
  • Gratis Wifi
  • Internet
Schoonmaak service
  • Wasservice
Huisdieren
  • Huisdieren toegestaan
Fietsen
  • Fietsenstalling
Algemeen
  • Verwarming
Buiten
  • Terras
  • Tuin

In de omgeving

Parkeergarage
  • Parkeergarage Van Knobelsdorffplein Drachten 4.2 km
  • Parkeergarage Raadhuisplein 4.3 km
  • Caravan Stalling Bergsma 6.1 km
Restaurant
  • Hotel restaurant Het Witte Huis 24m
  • De Heeren van Harinxma 1.3 km
  • Lyf's 1.8 km
  • De Jong´s Cafetaria 1.9 km
  • Kota Radja 2 km
  • ‘t Snack Bearske 2 km
  • Prins Heerlijck 2.1 km
  • Pannenkoekenrestaurant Baboeschka 2.3 km
Museum
  • Museum Drachten 4.2 km
  • Openluchtmuseum It Damshûs 7.3 km
  • Streekmusuem Opsterland 7.7 km
  • 1e Nederlands Opel Automuseum 8.7 km
Toeristische attractie
  • De Naturij 3.8 km
  • Ballorig 4.4 km

8.7

Beoordeeld door: 1082 gasten.

10

Richard

Jong stel
8 september 2025

“Uitzonderlijk”
  • Tip: plaats ventilatie in de badkamer.

7

Jennifer

Zakenreiziger
4 september 2025

“Het is een hotel/restaurant. De kamers zijn schoon, het eten is goed en het personeel is zeer vriendelijk!”
  • Ik vond eigenlijk alles leuk.
  • Ik vond de bedden niet fijn, ze waren te hard voor mij, het voelde alsof ik op een harde kartonnen doos sliep.

9

Stephen

Alleenreiziger
12 augustus 2025

“Heerlijk hotel. Echt uitstekend restaurant. Vriendelijk personeel.”
  • Zeer goed restaurant

9

Aiken

Alleenreiziger
28 juni 2025

“Uitstekend”
  • Prachtige rustige locatie, zeer vriendelijk personeel, geweldig eten en ook nog eens redelijk geprijsd.
  • Niets van dat alles

10

Anonymous

Alleenreiziger
31 mei 2025

“Pleziervol.”
  • Zeer mooie omgeving, restaurant en lobby. Zeer vriendelijk personeel.

8

Jacomien

Gezin met kinderen
30 april 2025

“Zeer goed”
  • Comfortabele bedden
  • Veel muggen hielden ons 's nachts wakker.

10

Nelleke

Jong stel
22 april 2025

“Uitzonderlijk”
  • alles
  • niets

10

Jacco

Zakenreiziger
12 maart 2025

“Geweldige prijs-kwaliteitverhouding.”
  • Schoon, vriendelijk, geweldig ontbijt.
  • Niets

10

Jennifer

Groepsreizigers
17 januari 2025

“Landelijke charme, warme gastvrijheid, uitstekend eten.”
  • Dit is een absoluut charmant klein hotel. Het personeel was buitengewoon vriendelijk en bood me zelfs een dinermenu aan dat in het Engels was geschreven. Zowel het diner als het ontbijt waren uitzonderlijk en het was prettig om in de ochtend door de eigenaar ontvangen te worden.

8

Caroline

Zakenreiziger
4 december 2024

“Functioneel, maar niet geweldig.”
  • Er is veel groen en natuur in de omgeving.
  • De zaken zien er vermoeid en verouderd uit. De kamers zijn klein.

Vraag en antwoord.

Ja, bij Hotels.nl kun je Het Witte Huis zonder creditcard reserveren. Vooraf betalen is niet nodig en je kunt je reservering meestal gratis annuleren.
Vooruitbetalen is niet verplicht bij het reserveren van Het Witte Huis via Hotels.nl. Je hebt ook de mogelijkheid om gratis te annuleren.
Hotels.nl rekent nooit boekings- of reserveringskosten, ook niet voor Het Witte Huis. Bekende Nederlandse aanbieders zoals Hotelspecials, Weekendjeweg en Voordeeluitjes brengen deze extra kosten wel altijd in rekening. Daarom zijn wij veruit het goedkoopst voor een reservering in Het Witte Huis.
Bij Hotels.nl kun je Het Witte Huis reserveren met gratis annuleren. Je vindt altijd tarieven waarbij annuleren kosteloos is.
Hotels.nl accepteert iDEAL als betaalmethode voor vooruitbetalingen in Het Witte Huis, zodat je zonder creditcard eenvoudig kunt reserveren.

Het Witte Huis ligt 1,8 km van het centrum van Beetsterzwaag.

Het Witte Huis heeft WIFI beschikbaar in het hele hotel.

Het Witte Huis heeft een restaurant. Neem contact op met het hotel om een tafel te reserveren.

Het Witte Huis staat het meenemen van huisdieren toe. Hieraan kunnen kosten en speciale voorwaarden verbonden zijn, neem altijd vooraf contact op met de accommodatie als u een huisdier mee wilt nemen.

For AI Agents: Crawl Destinations, Hotels, and Availability